دوباره ایران

ستاد جوانان و دانشجویان دکتر حسن روحانی

روحانی منتظریم - دوباره ایران

العبادی پایان "خلافت باطل داعش" در موصل را اعلام کرد

پنجشنبه 08 تیر 1396 - 19:06
العبادی پایان "خلافت باطل داعش" در موصل را اعلام کرد

در حالی که پیشتر تلویزیون دولتی عراق در خبری فوری از "پایان داعش در موصل" خبر داده بود حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق نیز پایان داعش را در موصل اعلام کرد.

حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق امروز اعلام کرد، با تسلط نیروهای عراقی بر مسجد النوری جایی که ابوبکر بغدادی خلافت خود خوانده‌اش را اعلام کرد، کار داعش در موصل خاتمه یافت و یک سره شد.

وی اظهار داشت: خلافت باطل داعش در موصل پایان یافت و ما آخرین داعشی‌ها را هم تحت تعقیب قرار می‌دهیم و تا آن لحظه آرام نمی‌نشینیم. اشاره العبادی به مقرهای دیگر داعش در عراق در حویجه و تلعفر است.

پیشتر سخنگوی وزارت دفاع عراق نیز اعلام کرده بود که هیچ محله‌ای از موصل اکنون در دست داعش نیست و بعد از موصل کار پاکسازی دیگر نقاط عراق از جمله کرکوک و الانبار آغاز خواهد شد.

با این حال پاکسازی شهر از اعضای باقی مانده داعش و اطمینان حاصل کردن از امن بودن کامل شهر احتمالا چند روز دیگر به طول خواهد انجامید، به ویژه آنکه گفته می‌شود گروه‌های کوچکی از اعضای داعش هنوز در برخی خانه‌ها حضور دارند و نیروهای عراقی تلاش می‌کنند آنها را به تسلیم شدن وا دارند و یا از پای درآورند.

این خبر به معنی آن است که نیروهای عراقی بر تمام منطقه قدیمی شهر از جمله مسجد النوری سیطره یافته‌اند که خلافت داعش از آنجا اعلام شد. نیروهای عراقی امروز عملیات خود برای تصرف آخرین مناطق باقی‌مانده را آغاز کرده بودند.

کد خبر: 2378