دوباره ایران

ستاد جوانان و دانشجویان دکتر حسن روحانی

روحانی منتظریم - دوباره ایران

حواشی حضورعلی مطهری، در همایش حامیان روحانی در دانشگاه آزاد اسلامی اراک

ﺳﻪشنبه 26 اردیبهشت 1396 - 16:24
حواشی حضورعلی مطهری، در همایش حامیان روحانی در دانشگاه آزاد اسلامی اراک

رییس ستاد روحانی در استان مرکزی در جمع دانشجویان در مراسم سخنرانی دکتر علی مطهری ضمن تقدیر از حضور مطهری در اراک، وی را مرد مدافع منافع ملت ایران و زبان گویای ملت در مجلس شورای اسلامی خواند و گفت: حضور شما بیانگر حساسیت انتخابات پیش رو است.

دراین مراسم از حضور رییس ستاد انتخاباتی روحانی در استان مرکزی، معاون تبلیغات ستاد و همراهان وی به دانشگاه ممانعت به عمل آمد. علی رغم فشارهای مختلف در ممانعت از حضور آستانه و همراهان، پس از اعمال فشار از سوی انجمن اسلامی دانشگاه و درخواست دانشجویان، آستانه و همراهان وارد دانشگاه شدند. اعضای بسیج دانشجویی در ابتدای سخنرانی نایب رئیس مجلس، سعی در برهم زدن و اختلال در نظم جلسه را  داشتند که با پاسخ رییس دانشگاه مبنی بر قضاوت غیر منطقی اعضای بسیج مواجه شدند. رییس دانشگاه آزاد اسلامی اراک، در میان سخنان دکتر مطهری پشت تریبون حاضر شد و اظهار داشت: این نشست و سخنرانی رسمیت دارد و جای گله ای باقی نمی ماند. این اعتراضها آنقدر بالا گرفت که نماینده اراک در فراکسیون امید نیز به جمع معترضان به جلوگیری از ورود رئیس و اعضای تیم ستاد انتخاباتی دکتر روحانی پیوست.
رییس ستاد روحانی در استان مرکزی در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی اراک، در مراسم سخنرانی دکتر علی مطهری ضمن تقدیر از حضور مطهری در اراک، وی را مرد مدافع منافع ملت ایران و زبان گویای ملت در مجلس شورای اسلامی خواند و گفت: حضور شما در شهرها و استان های کشور بیانگر حساسیت انتخابات پیش رو است.
رضا آستانه افزود: دو جریان در کشور وجود دارد. یک جریان پیسوته دلواپس و البته دلواپس منافع شخصی خود و نه منافع کشور و مردم، و دگیر جریان امیدوار که به آینده درخشان ایران امید دارد.
وی ادامه داد: جریان دلواپس در عرضه های مختلف در مجلس هفتم، هشتم و نهم، امتحان خود را پس داد و از عهده کار برنیامد و در دولتی که تشکیل دادند پرونده سیاهی به جای گذاشتند و ایران را به پرتگاه، سقوط دادند.
آستانه گفت: این جریان همان کسانی بودند که احمدی نژاد الگوی آنها بود، همان جریانی بودند که احمدی نژاد را با 12 میلیون رای به قدرت رساندند و پس از سالها، اکنون با 12 رای او را سلب قدرت کردند.
رییس ستاد روحانی در استان مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود در جمع دانشجویان اظهار داشت: اگر قرار باشد در این عرصه مبارزات و در انقلاب، کسانی شرمنده باشد آنهایی هستند که این بلا را بر سر کشور آورده اند.
وی خطاب به دانشجویان گفت: شما باید بدانید که حکومت از سر تا ذیل بر اساس نصح صریح قانون اساسی، مشروعیتش از رای مردم است و این رای شماست که به کارگزاران قدرت می دهد و نماینده انتخاب می کند.
آستانه بیان کرد: این حق تک تک مردم است که رییس جمهور یا نماینده باشند ولی قانون می گوید حقت را به شخصی بده که اداره امور کشور را  در قوه اجراییه بدست گیرد.
وی ادامه داد: کسی را که انتخاب می کنید، ارباب شما نیست بلکه کارگزار و فرمانبر شماست و این ارزش من و شماست. ما باید بدانیم در این عرصه، عهدی که با خدا و شهدا بستیم را فراموش نکنیم.
آستانه تاکید کرد: از حقوق اساسی خود دفاع می کنیم و در این مسیر گام برمیداریم.
آستانه گفت: باید بدانیم خدا چگونه افشاگر کسانی است که غل و غش دارند و باعث جدا شدن آن ها از مردم  می شود. بدانید در طول هشت سال چه بر سر ملت آمد.
رییس ستاد روحانی در استان مرکزی در بخش پایانی اظهارات خود گفت: این اراده مردم است که امنیت را بر می گرداند؛ مردم ضامن آزادی، امنیت، پیشرفت و آینده درخشان کشور هستند و در بیست و نهم اردیبهشت، پیروزی ملت یاران بر جهل خواهیم بود.
سید مهدی مقدسی با اعلام این طلب که آستانه از بزرگان کشور و نماینده سه دوره مجلس است، گفت: اینگونه حرکات اصلا زیبنده فضای دانشگاه نیست.    
 وی افزود: ما معتقد هستیم که هرکس باید آزادانه برنامه هایش را اعلام کند اما اینکه هراس داشته باشیم از حضور رئیس ستاد انتخاباتی روحانی در استان اصلا زیبنده نیست.
وی افزود: ما همه نیروهای ارزشی هستیم و با افتخار به اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی دلبسته ایم. ولی اینکه فضا را به سمت و سوی ایجاد حساسیت هدایت کنیم، زیبنده نیست. وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: ما علاقه مند هستیم که برنامه های داوطلبان را رصد کنیم و امروز با افتخار از آقای روحانی حمایت می کنیم. نماینده اراک در مجلس دهم تصریح کرد: به عنوان کسی که سالیان سال در حوزه های مختلف کسب تجربه کرده ام انصافا تداوم کار دولت یازدهم را به مصلحت کشور می بینم.
مقدسی تصریح کرد: مردم فرهیخته کشور ما دیدگاه های داوطلبان را رصد می کنند. رشد اقتصاد چین به عنوان اقتصاد برتر دنیا 10 درصد است اما بعض کاندیداهای رشد 26 درصدی را وعده می دهند که من چنین رشدی را سراغ ندارم.
عضو فراکسیون امید در مجلس دهم افزود: برنامه ششم در مجلس مصوب شده و داوطلبان باید قانون را اجرا کنند نمی توانند قانون دیگری را به مرحله اجرا دربیاورند و قوه مجریه باید مصوبات قوه مقننه را اجرا کند. بنابراین وعده هایی مانند یارانه 5 برابری برخلاف قانون است. وی تصریح کرد: وعده های غیر قابل عمل تعهد ایجاد کرده و جامعه را دچار مشکل می کند. ما به دنبال عقلانیت هستیم دولت به صورت منطقی کار خود را انجام می دهد بنابراین ما نمی خواهیم سمت و سوی منطق را به روش های دیگر تغییر دهیم.
نماینده اراک، خنداب و کمیجان در مجلس دهم با اشاره به بیست و نهم اردیبهشت ماه گفت: در روز جمعه با حضور معنا دار مردم ، حماسه دیگری رقم خواهد خورد. ما پایبند رای مردم هستیم و میزان رای ملت است و مردم باید در چند روز باقی مانده کاندیدای نهایی خود را انتخاب کنند.
 در ادامه این مراسم نایب رئیس مجلس در دانشگاه آزاد گفت: راه دفاع از اسلام و انقلاب آزادی دادن به مخالفان و منتقدان است نباید سعی کرد مردم را فریب داد و یک جانبه آن ها را به سمت شناخت برد. هر دو جناح سیاسی کشور بدون ترس باید مباحث را مطرح کنند،چرا که در این صورت می بینید که اختلاف اساسی وجود ندارد.
مطهری  افزود: دخالت در سرنوشت خود و پیوند دین و سیاست، موتور محرک نهضت اسلامی بوده است و بر همه مردم واجب است. وی تصریح کرد: انتخابات مظهر دخالت در سرنوشت حودمان است و این تفکر که بعضی ها فکر می کنند را ه اصلاح امور مسدود است ، حرف غلطی است.ما از طریق انتخاب یک رئیس جمهور خوش فکر می توانیم در راه اصلاح بسیاری از امور گام برداریم.
نایب رئیس مجلس افزود: انتخابات مظهر جمهوریت و دموکراسی در کشور است . جمهوری شکل قالب این حکومت را نشان می دهد ما دموکراسی مقید داریم  در همین راستا کسی بخواهد برای خدمت به مردم از هر وسیله ای مانند دروغ استفاده کند، اسلام چنین اجازه ای نمی دهد.
مطهری با اشاره به این مطلب که مشارکت  بالا در آینده اقتصادی سیاسی و امنیتی کشور بسیار مهم است، گفت: انتخاب اصلح بسیار مهم است . بعضی از کاندیداها شخصیت یک رئیس جمهور را ندارند؛ کسی مثلا بخواهد به هر وسیله ای به مقام برسد صلاحیت رئیس جمهوری را ندارد. در هر مبارزه ای انسان باید شخصیت خود را حفظ کند.وی تصریح کرد:  در بین کاندیداها آقای روحانی را از همه اصلح تر می دانم. او کشور را در حالی تحویل گرفت که نابسامانی های بزرگ و بی انضباطی اقتصادی در کشور وجود داشت و دولت یازدهم این انضباط را در کشور پدید آورد.
نایب رئیس مجلس افزود: به نظر من ادامه دولت فعلی به مصلحت کشور است چرا که تجربه 4 ساله دولت روحانی ، تجربه بزرگی برای کشور است و نمی توان کشور را به کسی سپردکه سابقه اجرایی ونمایندگی ندارد.
وی افزود: از سوی دیگر دولتها در دور دوم فعالیتشان موفقترند، چون دغدغه رای مردم را ندارند و آزادتر و مستقل تر عمل می کنند و مخالفان نیز انگیزه ای  برای مخالفت با آنها ندارند .
نایب رئیس مجلس در پایان گفت: این دولت بسیاری از امور را به نیمه راه رسانده گرچه ممکن است انتقاداتی باشد ولی نباید کار را رها کنیم؛ چرا که در نیمه راهیم و حرکت ها  نباید متوقف  شود.

کد خبر: 2128